Chov ryb

Kvalita je u nás vždy na prvním místě!

Firma se dlouhodobě specializuje především na chov plůdku kapra a na chov plůdku a násad lína. K odchovu plůdku používáme vlastní dlouhodobě testované metody chovu, které akcentují zejména špičkovou fyzickou konstituci a výborný zdravotní stav. To vše i za předpokladu vyšších vstupních investic. Dále se náš chov opírá o kvalitní vodní prostředí, tedy kvalitní vodu vhodně připravovanou v jarním období melioračním vápněním a dalšími melioračními procesy. Tvorba planktonu a bentosu je optimalizována vlastními přírodními metodami. V posledních dvou letech se chov plůdku soustřeďuje na přirozený výtěr. Ačkoliv je přirozený výtěr méně efektivní, takto chovaný plůdek vykazuje mnohem vyšší odolnost vůči nemocem a negativním vnějším vlivům.


Náš sortiment se i přes zaměření pružně přizpůsobuje aktuální poptávce na trhu a případně jsme schopni zajistit i další druhy ryb. V případě, že nebudeme schopni zajistit druh poptávky, případně objem Vámi požadovaných ryb, pokusíme se je zajistit prostřednictvím našich chovatelských partnerů.


K přikrmování používáme krmné směsi německé firmy MELA. Jedná se o velmi kvalitní krmiva v optimálním složení s přídavkem důležitých vitamínů a stopových prvků. Dále je plůdek přikrmován obilovinami, mechanicky i enzymaticky upravenými.